(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Saturday, January 22
AUTO RACING
10 p.m.
USA — AMA Supercross: Round 3, San Diego
BOWLING
4 p.m.
FS1 — PBA: The Players Championship, East Region Finals, Euless, Texas
6 p.m.
FS1 — PBA: The Players Championship, South Region Finals, Euless, Texas
BOXING
9 p.m.
SHO — Showtime Championship Main Card: Gary Russell Jr. vs. Mark Magsayo (Featherweights), Atlantic City, N.J.
COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
12 p.m.
BTN — Rutgers at Minnesota
ESPN — Syracuse at Duke
ESPN2 — West Virginia at Texas Tech
FOX — Villanova at Georgetown
FS1 — Seton Hall at St. John’s
12:30 p.m.
USA — George Washington at Rhode Island
1 p.m.
CBS — Kentucky at Auburn
SECN — Vanderbilt at Florida
1:30 p.m.
CBSSN — Army at Navy
2 p.m.
ESPN — Florida St. at Miami
ESPN2 — Oklahoma St. at Texas
ESPNU — Tulane at UCF
FS1 — Colorado St. at Air Force
2:30 p.m.
USA — St. Joseph’s at VCU
3:30 p.m.
CBSSN — Missouri St. at Loyola of Chicago
SECN — Georgia at South Carolina
4 p.m.
ACCN — Virginia at NC State
ESPN — Notre Dame at Louisville
ESPN2 — TCU at Iowa St.
ESPNU — Mississippi at Mississippi St.
4:30 p.m.
BTN — Penn St. at Iowa
USA — Richmond at La Salle
5:30 p.m.
CBSSN — DePaul at Creighton
6 p.m.
ACCN — Pittsburgh at Clemson
ESPN — LSU at Tennessee
ESPN2 — East Carolina at Houston
ESPNU — Drake at N. Iowa
SECN — Missouri at Alabama
6:30 p.m.
PAC-12N — Southern Cal at Utah
7:30 p.m.
CBSSN — New Mexico at Wyoming
8 p.m.
ACCN — North Carolina at Wake Forest
8:30 p.m.
SECN — Texas A&M at Arkansas
9 p.m.
PAC-12N — UCLA at Colorado
9:30 p.m.
CBSSN — Boise St. at San Diego St.
10 p.m.
ESPNU — St. Mary’s (Cal.) at Loyola Marymount
11 p.m.
FS1 — Arizona St. at Stanford
COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
11 a.m.
CBSSN — Army at Navy
COLLEGE GYMNASTICS (WOMEN’S)
4 p.m.
PAC-12N — California at Washington
COLLEGE HOCKEY (MEN’S)
7:30 p.m.
BTN — Michigan at Minnesota
GOLF
11 a.m.
ESPNEWS — The Latin America Amateur Championship: Third Round, El Camaleón Golf Club, LA Romana, Dominican Republic
2 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The Hilton Grand Vacations Tournament Of Champions, Third Round, Lake Nona G&CC, Orlando, Fla.
3 p.m.
GOLF — PGA Tour: The American Express, Third Round, La Quinta Country Club, La Quinita, Calif.
NBC — LPGA Tour: The Hilton Grand Vacations Tournament Of Champions, Third Round, Lake Nona G&CC, Orlando, Fla.
7 p.m.
GOLF — PGA Tour Champions: The Mitsubishi Electric Championship, Final Round, Hualalai GC, Kaupulehu, Hawaii
2 a.m. (Sunday)
GOLF — DP World Tour: The Abu Dhabi HSBC Championship, Final Round, Yas Links, Abu Dhabi, United Arab Emirates
HIGH SCHOOL FOOTBALL
11:30 p.m.
CBSSN — The Polynesian Bowl: From Honolulu
HORSE RACING
2:30 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
MIXED MARTIAL ARTS
8 p.m.
ESPN — UFC 270 Prelims: Undercard Bouts, Anaheim, Calif.
NBA BASKETBALL
8 p.m.
NBATV — Oklahoma City at Cleveland
NFL FOOTBALL
4:30 p.m.
CBS — AFC Divisional Playoff: Cincinnati at Tennessee
8 p.m.
FOX — NFC Divisional Playoff: San Francisco at Green Bay
NHL HOCKEY
1 p.m.
NHLN — Philadelphia at Buffalo
7 p.m.
NHLN — Montreal at Colorado
ROBERTO CLEMENTE PBL BASEBALL
6 p.m.
FS2 — Playoff: Criollos de Caguas vs. Indios de Mayagüez, Final, Game 7 (If Necessary)
RUGBY
10 a.m.
CNBC — European Champions Cup Group Stage: Bordeaux at Leicester
SOCCER (MEN’S)
7:30 a.m.
USA — Premier League: Aston Villa at Everton
9 a.m.
CBSSN — Serie A: Udinese at Genoa
10 a.m.
USA — Premier League: Newcastle United at Leeds United
12:30 p.m.
NBC — Premier League: Manchester City at Southampton
10 p.m.
FS2 — Liga MX: Cruz Azul at Monterrey
TENNIS
8 a.m.
ESPN2 — ATP/WTA: The Australian Open, Third Round, Melbourne, Australia (Taped)
9 p.m.
ESPN2 — ATP/WTA: The Australian Open, Round of 16, Melbourne, Australia
X GAMES
2 p.m.
ABC — X Games Aspen 2022: Snowboarding and Skiing, Aspen, Colo.
10 p.m.
ESPN — X Games Aspen 2022: Snowboarding and Skiing, Aspen, Colo.
Sunday, January 23
AUTO RACING
CBSSN — AMA Arenacross: Round 3, Amarillo, Texas (Taped)
BOWLING
4 p.m.
FS1 — PBA: The Players Championship, Midwest Region Finals, Euless, Texas
6 p.m.
FS1 — PBA: The Players Championship, Southwest Region Finals, Euless, Texas
COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
12 p.m.
FS1 — Butler at Providence
1 p.m.
BTN — Northwestern at Purdue
2 p.m.
FS1 — Xavier at Marquette
2:30 p.m.
USA — UMass at Saint Louis
3 p.m.
ESPN — Memphis at Tulsa
PAC-12N — Arizona at California
3:30 p.m.
CBS — Michigan at Indiana
10 p.m.
FS1 — Washington at Oregon
COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
12 p.m.
ACCN — North Carolina at Georgia Tech
CBSSN — St. Bonaventure at George Mason
ESPNU — Fordham at Dayton
SECN — Mississippi at Kentucky
1 p.m.
ESPN2 — Ohio St. at Rutgers
2 p.m.
ACCN — Wake Forest at Louisville
CBSSN — DePaul at Xavier
ESPNU — Oklahoma at Kansas St.
SECN — Tennessee at Georgia
3 p.m.
ESPN2 — Iowa St. at Baylor
4 p.m.
ACCN — Virginia Tech at NC State
ESPNU — Alabama at Auburn
SECN — Mississippi St. at Arkansas
6 p.m.
ACCN — Virginia at Duke
SECN — Texas A&M at Missouri
7 p.m.
PAC-12N — Stanford at California
9 p.m.
PAC-12N — UCLA at Southern Cal
COLLEGE GYMNASTICS (WOMEN’S)
2 p.m.
PAC-12N — UCLA at Oregon St.
COLLEGE WRESTLING
4 p.m.
BTN — Wisconsin at Purdue
GOLF
11 a.m.
ESPN2 — The Latin America Amateur Championship: Final Round, El Camaleón Golf Club, LA Romana, Dominican Republic
12 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The Hilton Grand Vacations Tournament Of Champions, Final Round, Lake Nona G&CC, Orlando, Fla.
3 p.m.
GOLF — PGA Tour: The American Express, Final Round, La Quinta Country Club, La Quinita, Calif.
HORSE RACING
2:30 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
NBA BASKETBALL
6 p.m.
NBATV — LA Lakers at Miami
8:30 p.m.
NBATV — Utah at Golden State
NBA G LEAGUE BASKETBALL
1 p.m.
NBATV — G League Ignite at Long Island
3 p.m.
NBATV — Sioux Falls at Stockton
NFL FOOTBALL
3 p.m.
NBC — NFC Divisional Playoff: LA Rams at Tampa Bay
6:30 p.m.
CBS — AFC Divisional Playoff: Buffalo at Kansas City
NHL HOCKEY
1 p.m.
NHLN — Winnipeg at Pittsburgh
RODEO
8 p.m.
CBSSN — PBR: The Gwinett Invitational, Championship Round, Gwinett, Ga. (Taped)
RUGBY
3 p.m.
CNBC — World Sevens Series: Day 3, Malaga, Spain (Taped)
SKIING/SNOWBOARDING
12 p.m.
NBC — FIS: World Cup, Mammoth Mountain, Calif. (Taped)
2 p.m.
CNBC — FIS: World Cup, Kitzbuehel, Austria (Taped)
SOCCER (MEN’S)
9 a.m.
USA — Premier League: Burnley at Arsenal
SOCCER (WOMEN’S)
12 p.m.
CNBC — FASL: Chelsea at Brighton & Hove Albion (Taped)
TENNIS
9 a.m.
ESPN2 — ATP/WTA: The Australian Open, Round of 16, Melbourne, Australia (Taped)
9 p.m.
ESPN2 — ATP/WTA: The Australian Open, Round of 16, Melbourne, Australia
X GAMES
1 p.m.
ABC — X Games Aspen 2022: Snowboarding and Skiing, Aspen, Colo.
7 p.m.
ESPN — X Games Aspen 2022: Snowboarding and Skiing, Aspen, Colo.