(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Monday, August 3
KBO BASEBALL
5:25 a.m. (Tuesday)
ESPN — TBA
MLB BASEBALL
6:30 p.m.
Fox Sports Ohio — Cleveland at Cincinnati
7 p.m.
FS1 — NY Mets at Atlanta
NBA BASKETBALL
1:30 p.m.
NBATV — Seeding Games: Toronto vs. Miami, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
4 p.m.
NBATV — Seeding Games: Denver vs. Oklahoma City, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
6:45 p.m.
ESPN — Seeding Games: Memphis vs. New Orleans, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
9:05 p.m.
ESPN — Seeding Games: LA Lakers vs. Utah, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
NHL HOCKEY
12 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: NY Rangers vs. Carolina, Game 2, Scotiabank Arena, Toronto
2:30 p.m.
NBCSN — Western Conference Qualifying Round: Winnipeg vs. Calgary, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN — Western Conference Qualifying Round: Winnipeg vs. Calgary, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
4 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: Washington vs. Tampa Bay, Game 2, Scotiabank Arena, Toronto
6:30 p.m.
NBCSN — Western Conference Qualifying Round: Dallas vs. Vegas, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN — Western Conference Qualifying Round: Dallas vs. Vegas, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
8 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: Montreal vs. Pittsburgh, Game 2, Scotiabank Arena, Toronto
10:30 p.m.
NBCSN — Western Conference Qualifying Round: Chicago vs. Edmonton, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
Tuesday, August 4
KBO BASEBALL
5:25 a.m.
ESPN — TBA
5:25 a.m. (Wednesday)
ESPN — TBA
LACROSSE
10:30 p.m.
NBCSN — PLL: TBD, Elimination Playoff I, Zions Bank Stadium, Herriman, Utah
MLB BASEBALL
6 p.m.
Fox Sports Ohio — Cleveland at Cincinnati
7 p.m.
ESPN — NY Mets at Washington
10 p.m.
ESPN — LA Angels at Seattle
NBA BASKETBALL
1:30 p.m.
NBATV — Seeding Games: Brooklyn vs. Milwaukee, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
4 p.m.
NBATV — Seeding Games: Phoenix vs. LA Clippers, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
6:30 p.m.
TNT — Seeding Games: Boston vs. Miami, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
9 p.m.
TNT — Seeding Games: Houston vs. Portland, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.
NHL HOCKEY
12 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: Florida vs. NY Islanders, Game 2, Scotiabank Arena, Toronto
2:30 p.m.
NBCSN — Western Conference Qualifying Round: Arizona vs. Nashville, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN — Western Conference Qualifying Round: Arizona vs. Nashville, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
4 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: Columbus vs. Toronto, Game 2, Scotiabank Arena, Toronto
6:30 p.m.
NBCSN — Western Conference Qualifying Round: Calgary vs. Winnipeg, Game 3, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
NHLN – Western Conference Qualifying Round: Calgary vs. Winnipeg, Game 3, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
8 p.m.
NBCSN — Eastern Conference Qualifying Round: Carolina vs. NY Rangers, Game 3, Scotiabank Arena, Toronto
10:45 p.m.
USA — Western Conference Qualifying Round: Minnesota vs. Vancouver, Game 2, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta
WNBA BASKETBALL
7 p.m.
ESPN2 — Phoenix vs. Atlanta, IMG Academy, Bradenton, Fla.
9 p.m.
ESPN2 — Connecticut vs. Seattle, IMG Academy, Bradenton, Fla.