WHITAKER BANK/KHSAA STATE BASEBALL TOURNAMENT
AT WHITAKER BANK BALLPARK
SINGLE ELIMINATION
ALL TIMES EASTERN
FIRST ROUND
THURSDAY, JUNE 7
Greenup County 10, Muhlenberg County 0 (6 innings)
Hazard 5, Corbin 1
St. Xavier 13, Pleasure Ridge Park 7
Boyle County 10, LaRue County 0 (5 innings)
FRIDAY, JUNE 8
Highlands vs South Oldham, 11 a.m.
Paintsville vs Christian County, 1:30 p.m.
Campbell County vs McCracken County, 6 p.m.
Madison Central vs Bowling Green, 8:30 p.m.
QUARTERFINALS
SATURDAY, JUNE 9
Greenup County vs Hazard, 11 a.m.
St. Xavier vs Boyle County, 1:30 p.m.
Highlands/South Oldham winner vs Paintsville/Christian County winner, 6 p.m.
Campbell County/McCracken County winner vs. Madison Central/Bowling Green winner, 8:30 p.m.
SEMIFINALS
FRIDAY, JUNE 15
Semifinal 1, 6 p.m.
Semifinal 2, 8:30 p.m.
CHAMPIONSHIP
SATURDAY, JUNE 16
Championship, 7 p.m.
OWENSBORO HEALTH/KHSAA SOFTBALL STATE TOURNAMENT
AT JACK C. FISHER PARK
DOUBLE ELIMINATION
ALL TIMES CENTRAL
THURSDAY, JUNE 7
WINNERS BRACKET
FIRST ROUND
G1: East Carter 2, Butler 0
G2: Warren East 3, Ryle 2
G3: Clay County 2, Pikeville 0
G4: Central Hardin 3, Ballard 1
G5: Boyle County 9, Estill County 0
G6: Scott County 8, Apollo 2
G7: Christian County 4, Marshall County 3, 9 innings
G8: Oldham County 9, Bourbon County 7
FRIDAY, JUNE 8
SECOND ROUND
G9: East Carter vs Warren East, 9 a.m.
G10: Clay County vs Central Hardin, 9 a.m.
G11: Boyle County vs Scott County, 9 a.m.
G12: Christian County vs Oldham County, 9 a.m.
Game 21: G9 winner vs G10 winner, 3 p.m.
Game 22: G11 winner vs G12 winner, 3 p.m.
SATURDAY, JUNE 9
SEMIFINALS
G27: G21 winner vs G22 winner, 9 a.m.
(Winner to Championship)
CONSOLATION BRACKET
FRIDAY, JUNE 8
G13: Butler vs Ryle, 11 a.m.
G14: Pikeville vs Ballard, 11 a.m.
G15: Estill County vs Apollo, 11 a.m.
G16: Marshall County vs Bourbon County, 11 a.m.
G17: G12 loser vs G13 winner, 1 p.m.
G18: G11 loser vs G14 winner, 1 p.m.
G19: G10 loser vs G15 winner, 1 p.m.
G20: G9 loser vs G16 winner, 1 p.m.
G23: G17 winner vs G18 winner, 5 p.m.
G24: G19 winner vs G20 winner, 5 p.m.
G25: G23 winner vs G21 loser, 7 p.m.
G26: G24 winner vs G22 loser, 7 p.m.
SATURDAY, JUNE 9
G28: G25 winner vs G26 winner, 9 a.m.
SEMIFINALS
G29: G27 loser vs G28 winner, 11 a.m.
CHAMPIONSHIP
G30: G27 winner vs G29 winner, 1 p.m.